KAUDEN 2018-2019 PALKITUT

Hyvinkää Storm vietti seuran miesjoukkueiden osalta kauden 2018-2019 päättäjäisiä lauantaina 27.4 Lehtolan Majalla. Tilaisuudessa palkittiin taas tuttuun tapaan menneen kauden onnistujia.

Todellisen värisuoran palkintojen suhteen keräsi Joni Koskinen, joka palkittiin edustusjoukkueesta niin maali-, syöttö- kuin pistepörssin voitosta sekä tämän lisäksi valittiin äänivyöryllä pelaajaäänestyksen perusteella vuoden stormilaiseksi.

Harrastejoukkue Storm Teamista Timi Suikka palkittiin vuoden teamilaisena sekä Storm Teamin pistepörssin voittajana.

Seuran puheenjohtajan palkinto seuran hyväksi tehdystä työstä meni Ville Närvälle ja seuran toiminnanjohtajan palkinto sitoutumisesta edustusjoukkueen toimintaan ja arvoihin luovutettiin Jerry Puttoselle.

Edustusjoukkueen kapteenin palkinnolla palkittiin Mikko Eskola ja Storm Teamin kapteenin palkinto luovutettiin joukkueen pitkäaikaiselle puuhamiehelle Joe Toivoselle.

Edustusjoukkueen kannattajien suosikkina palkittiin jo kolmatta kertaa ja toista kertaa putkeen Mika Kalteva.

HYVINKÄÄ STORM ONNITTELEE PALKITTUJA!