SEURALLE VALITTU UUSI HALLITUS

Hyvinkää Storm ry. kokoontui sunnuntaina 3.9.2023 sääntömääräiseen vuosikokoukseensa, jossa käsiteltiin sääntömääräiset asiat, sekä valittiin yhdistykselle hallitus seuraavaksi toimintakaudeksi.

Yhdistyksen hallituksen jäsenten sekä varajäsenten positioista kokouksessa luopuivat seuran pitkäaikainen puheenjohtaja Ilkka Korpela, seuran perustamisesta asti mukana toiminut Lasse Katajamäki sekä Tommi Söderqvist. Hyvinkää Storm ry jäsenistöineen kiittää Ilkkaa, Lassea ja Tommia vuosien saatossa seuran eteen tehdystä työstä, sekä yhteisen hyvän eteen käytetystä ajasta.

Kokouksessa valittiin uusi hallitus sekä kaksi hallituksen varajäsentä. Yhdistyksen hallituksen syksystä 2023 eteenpäin muodostavat:

  • Antti Rantanen, hallituksen puheenjohtaja
  • Mikko Lehtinen, hallituksen jäsen ja varapuheenjohtaja
  • Jussi Viuhko, hallituksen jäsen
  • Laura Salminen, hallituksen varajäsen ja sihteeri
  • Ville Hämäläinen, hallituksen varajäsen

Yhdistyksen puheenjohtajaksi valittu Antti Rantanen on ollut seuran toiminnassa mukana perustamisvuodesta 2004 saakka. Antti toimii päivätyössä Efima Oyj:llä liiketoimintakonsultoinnin Senior Advisorina ja lisäksi osa-aikaisena yrittäjänä

Varapuheenjohtajaksi valittu Mikko Lehtinen toimii toisena Storm Teamin joukkueenjohtajana ja on ollut seuran toiminnassa mukana vuodesta 2019 alkaen. Päivätyössään Mikko toimii yrittäjänä kuorma-autokorjaamo Selekon Oy:ssa.

Hallituksen jäseneksi valittu Jussi Viuhko on ollut seuran toiminnassa mukana perustamisvuodesta 2004 saakka, toimii tällä hetkellä seuran toiminnanjohtajana sekä III-divisioonajoukkueen vastuuvalmentajana. Päivätyössään Viuhko toimii Atlas Copco Kompressorit Oy:n huollon aluepäällikkönä sekä sivutoimisena yrittäjänä.

Hallituksen varajäseneksi ja sihteeriksi valittu Laura Salminen on ollut seuran toiminnassa mukana vuodesta 2018 ja toimii tällä hetkellä seuran ringettejoukkueen joukkueenjohtajana. Jäähallin ulkopuolella Laura tavataan mm. rooleissa väsynyt perheenäiti, yrittäjä, Cargotec-konsernin palkitsemisesta vastaava johtaja sekä Hyvinkään kaupunginvaltuutettu ja kaupunginhallituksen jäsen.  

Hallituksen varajäseneksi valittu Ville Hämäläinen on ollut seuran toiminnassa mukana vuodesta 2017 ja toimii tällä hetkellä Storm Teamin sekä Stormin divarijoukkueen toisena joukkueenjohtajana. Päivätyössään Ville toimii kaivinkoneen kuljettajana Kuljetus ja Maanrakennus P. Salonen Oy:ssä Järvenpäässä.